Podłoga do salonu

Wykonanie podłogi w salonie wymaga przeprowadzenia sporego remontu. Dlatego warto zrobić wszystko, aby uniknąć konieczności powtarzania tej czynności w krótkich odstępach czasu. Pomoże w tym wybór odpowiedniego materiału. Z pewnością rozwiązaniem wartym rozważenia jest kamień na podłogę do salonu. Sprawdź, czemu podłoga z kamienia w salonie to dobry wybór i na jaki konkretnie materiał najlepiej się zdecydować.

 

Kwarc naturalny do kuchni White Spider
1.png [23.23 KB]
Kwarc naturalny Avocatus

 


Co nas wyróżnia?

onas_ikony.png [26.04 KB]


Dlaczego kamień na podłogę do salonu to dobry wybór?

Dla wielu osób salon to wizytówka domu. Jednak nie jest to tylko pomieszczenie urządzone na pokaz. Spędzamy w nim dużo czasu, między innymi wypoczywając. Wszystko to sprawia, że zależy nam na wysokiej estetyce.

Między innymi dlatego kamień na podłogę do salonu to dobry wybór. Podłoga z kamienia w salonie to zawsze stylowe rozwiązanie. Jednocześnie wybór materiałów, barw i wzorów jest ogromny. Z powodzeniem stworzysz klasyczną, jak i nowoczesną stylizację wnętrza.

Podłoga do salonu z kamienia to też rozwiązanie praktyczne. Pod warunkiem wyboru właściwego rodzaju kamienia i jakościowego produktu, uzyskasz posadzkę o wysokiej wytrzymałości na wilgoć i zabrudzenia.

Wykonana z kamienia podłoga do salonu to też brak zarysowań. Salon jest jednym z najintensywniej wykorzystywanych pomieszczeń w domu, zatem  kwestie wytrzymałościowe są w tym przypadku bardzo istotne.

Kamień jest także świetnym przewodnikiem ciepła, mając bardzo wysokie zdolności akumulacyjne. Długo oddaje ciepło po nagrzaniu, dlatego jest rewelacyjny dla ogrzewania podłogowego. Polecamy także płyty w dużym formacie. Mniejsza ilość fug ułatwia utrzymanie płyt w czystości.

 

Zastanawiając się, co na podłogę do salonu, wiele osób obawia się wyboru kamienia z obawy o matowienie posadzki. W niektórych źródłach można znaleźć informacje jakoby marmur był kamieniem szczególnie narażonym na taki proces. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to nieprawda. Matowienie kamienia wynika najczęściej z jego intensywnej eksploatacji - np. w kościele, gdzie ma on bardzo częsty kontakt z piaskiem, błotem, czy solą.

Wybierając nasze modne podłogi do salonu, również w przypadku marmuru możesz liczyć na doskonałą estetykę posadzki na lata. Przeprowadzamy impregnowanie kamienia już na etapie produkcji, co znacząco zwiększa wytrzymałość materiału.

Jaka podłoga do salonu, czyli jaki kamień wybrać?

Zastanawiasz się może, jaki kamień na podłogę do salonu wybrać? Możliwości masz wiele, przy czym jeden z kamieni jest wybierany zdecydowanie najczęściej. Chodzi tutaj o granitowe podłogi, które robią furorę we wnętrzach prywatnych i komercyjnych.

Granit jest jednym z najtwardszych kamieni, doskonale znoszącym uderzenia czy tarcie. Oznacza to, że poradzi sobie nawet z największymi obciążeniami. Jednocześnie wykazuje odporność na działanie skrajnych temperatur oraz jest łatwy w czyszczeniu.

 

Płyty granitowe

 

Klasyczna aranżacja podłogi w salonie może też zakładać wykorzystanie eleganckiego marmuru. Natomiast nowoczesne podłogi do salonu to między innymi posadzki z trawertynu czy onyksu. Materiały te stanowią wyjątkowo interesującą dekorację.

Jednak zastanawiając się, jaka podłoga do salonu będzie najlepsza, przede wszystkim zwróć uwagę na swój gust.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Chętnie pomożemy przy wyborze materiału.

Kamień na ścianę w kuchni Calzedonia

 

Dane kontaktowe PL

Kontakt

Akropol
Biuro Obsługi : ul.Morgowa 83b 35-323 Rzeszów

tel: +48 17 857 76 66
e-mail: biuro@akropol.pl