Schody

Kamień naturalny należy do jednych z najbardziej ponadczasowych materiałów wykończeniowych w budownictwie. Z powodzeniem stosowany jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Szczególnie pięknie prezentują się schody z kamienia, zarówno te wykonane z granitu, jak i schody marmurowe. Dlaczego warto postawić na kamień – zwłaszcza w przypadku schodów?s

Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Schody i murki zewnętrzne szary granit płomieniowany
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Artico
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Sivec Pb,Horizon
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Piaskowiec
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
New Kashmire
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Kuru Grey
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Star Galaxy
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Nero Marquina
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Zebrano

Schody kamienne na wymiar Rzeszów – pełne dopasowanie do potrzeb!

Jedną z najbardziej praktycznych cech kamienia naturalnego, jest jego stosunkowo łatwa obróbka.
Dzięki temu bez problemu można tworzyć schody kamienne o niezwykle oryginalnych kształtach. To jednak dopiero początek zalet tego ekologicznego i naturalnego materiału.

Kolejnymi ważnymi cechami jest trwałość kamienia, a także bardzo szeroki wybór pod względem kolorystyki, tekstur i faktur. Do tego można jeszcze dołożyć jego banalnie prostą pielęgnację i otrzymujemy materiał idealny, który świetnie sprawdza się jako element wykończeniowy schodów. Jakie schody z kamienia naturalnego cieszą się największą popularnością i dlaczego tak jest?

 

Trwałe i stylowe schody z granitu

Schody z kamienia naturalnego mogą być wykonane z kwarcu naturalnego, piaskowca, trawertynu, aglomarmuru, spieku czy konglomeratu kwarcowego. Jednak najczęściej spotykane są schody z granitu, zwłaszcza wtedy, gdy są to schody z kamienia zewnętrzne. I nie jest to przypadek, ponieważ granit jest to doskonały kamień na schody. Dlaczego?

Odznacza się wprost niezwykłą odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Przede wszystkim nie wchłania wody, co z kolei chroni go przed szkodliwym działaniem niskich temperatur. Dzięki temu schody granitowe nigdy nie popękają z powodu mrozu i będą z powodzeniem służyć przez wiele lat.
Dodatkowo granit jest odporny na działanie promieniowania UV, a przy odpowiedniej obróbce jego faktura zapewni bardzo dobrą przyczepność. Oczywiście to nie jedyne zastosowanie jednego z najtwardszych materiałów naturalnych – schody granitowe wewnętrzne są równie piękne, co trwałe i łatwe w pielęgnacji.

Eleganckie i piękne schody z marmuru

Innym niezwykle popularnym kamieniem, którego stosowanie w budownictwie można liczyć w tysiącach lat, jest marmur. Jego elegancki charakter jest nieprzemijalny. Nadal jest synonimem stylu i przepychu – nie bez powodu projektanci materiałów ceramicznych od dekad inspirują się jego pięknem.

Schody z marmuru to prawdziwa perełka każdego domu, zwłaszcza piękne schody  wewnętrzne. Materiał ten jest nieco mniej odporny niż granit, jednak jego walory estetyczne zaspokoją najbardziej wytrawnego estetę. Nie zmienia to faktu, że w porównaniu do innych materiałów wykończeniowych, takich jak drewno czy metal, nadal jest bezkonkurencyjny! Schody z kamienia zawsze będą trwalsze! I zawsze będą modne, ponieważ nie ma drugiego tak ponadczasowego materiału.

Nowości

Dane kontaktowe PL

Kontakt

Akropol
Biuro Obsługi : ul.Morgowa 83b 35-323 Rzeszów

tel: +48 17 857 76 66
e-mail: biuro@akropol.pl