Taras

Marzenie o leniwym przedpołudniu spędzonym z kubkiem kawy na tarasie nie jest niczym dziwnym. Taras jest idealnym miejscem zarówno do wypoczynku, jak i do spędzania czasu ze znajomymi i rodziną. Jednak jak zadbać, by aranżacja tarasu idealnie wpisała się w otoczenie, sam jego widok sprawiał ogromną radość, a przebywanie na nim było czystą przyjemnością? Pierwszym elementem, o którym warto pomyśleć, jest z pewnością kamień na taras.

Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Donica Verde Bamboo, Posadzka Kuru Grey
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Taras szary granit płomieniowany
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Schody i murki zewnętrzne szary granit płomieniowany
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Kuru Grey
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Zebrano

Kamień na taras – czy to dobry pomysł?

Kamień to materiał zapewniający nietuzinkowe aranżacje, świetnie sprawdza się w różnych domowych pomieszczeniach i sprawia, że nabierają one wyjątkowego charakteru. Jednak, czy kamień na taras zewnętrzny to dobry pomysł? Zdecydowanie tak! Taras z kamienia gwarantuje nie tylko wyjątkowe walory estetyczne, przede wszystkim materiał ten jest niezwykle trwały, co w przypadku czynników zewnętrznych takich jak opady deszczu, śniegu, gradu, spadek temperatury, czy działanie promieni słonecznych, ma ogromne znaczenie.

Kamień tarasowy jest świetnym rozwiązaniem również ze względu na łatwość w pielęgnacji i konserwacji – nawet jeśli coś się na niego wyleje, czyszczenie z pewnością nie sprawi problemów, a przede wszystkim nie wpłynie negatywnie na jego wygląd. Kolejnym plusem, jakim z pewnością odznacza się kamień na taras, jest duża wytrzymałość na intensywną eksploatację – niezależnie od tego, czy chcesz ustawić na tarasie solidne meble, szafy ogrodowe, ozdoby, czy donice – ich ciężar z pewnością nie wpłynie na stan tego materiału.

Kamień na taras – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając kamień tarasowy, warto przemyśleć kilka ważnych kwestii – przede wszystkim należy zastanowić się nad końcowym efektem. Naturalne kamienie różnią się wyglądem, nie tylko biorąc pod uwagę ich rodzaj, ale nawet odmianę. Dla przykładu ponadczasowy granit występuje w tak szerokiej gamie kolorystycznej (od beży, po czerwienie i głęboką czerń), że można bez trudu zgrać go z planowaną aranżacją całego tarasu.

Sam wygląd to jednak nie wszystko – efekt zależy bowiem również od jakości materiału, którą zapewni wyłącznie rzetelny producent. W naszej firmie od lat dbamy o staranną selekcję surowców w miejscach wydobycia, a także o dokładną obróbkę, pozwalającą na zachowanie wszelkich walorów materiału. Każdy kamień naturalny na taras dostępny w naszym asortymencie to gwarancja wyboru najlepszych gatunków oraz maksymalnego dopracowania nawet najmniejszego detalu.

Taras z kamienia naturalnego – możliwość swobodnej aranżacji

Kamień na tarasie pozwala na ogromną swobodę aranżacyjną – surowiec ten z jednej strony może dodać wyrazu, z drugiej natomiast świetnie komponuje się z innymi materiałami. Wykorzystanie kamienia zapewnia więc nie tylko spójność z otoczeniem – kwiatami, krzewami i całym ogrodem, ale również nie ogranicza doboru akcesoriów, ozdób i wyposażenia. Kamień pod taras stanowi uniwersalny i bardzo praktyczny materiał, który nie tylko przetrwa długie lata, ale również będzie umożliwiał zmianę aranżacji w dowolnym momencie. Płyty kamienne na taras nie są tylko chwilowym trendem - to ponadczasowe rozwiązanie, które było i jest wyznacznikiem najlepszego gustu.

Nowości

Dane kontaktowe PL

Kontakt

Akropol
Biuro Obsługi : ul.Morgowa 83b 35-323 Rzeszów

tel: +48 17 857 76 66
e-mail: biuro@akropol.pl