Trawertyn

Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Romano Classico
Romano Classico
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Rosso Persiano
Rosso Persiano
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Striato Mastic
Striato Mastic
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Silver Mastic
Silver Mastic
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Noce
Noce
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Sahara
Sahara
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Yellow
Yellow

To porowata skała osadowa, składająca się głównie z kalcytu i aragonitu, powstająca w wyniku wytrącania się węglanu wapnia podczas wypływania wód podziemnych na powierzchnię. Występuje prawie na całym świecie, wszędzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła. Koloru zwykle białego, często z uwarstwieniami koloru żółtego lub czerwonawego. Ze względu na łatwość obróbki, trawertyn często wykorzystuje się w budownictwie oraz jako materiał ozdobny.

Trawertyn można przetworzyć na najróżniejsze produkty na potrzeby budownictwa i wyposażenia wnętrz, o wymiarach pożądanych przez projektantów. Będąc materiałem jednolitym i łatwym w obróbce, może być wykorzystywany na nieskończenie wiele sposobów: od pokrycia ścian wewnętrznych i zewnętrznych po panele podłogowe i schody, płyty łazienkowe oraz parapety.

Trawertyn - jeden z najpopularniejszych materiałów dekoratorskich

Urządzając wnętrze, prędzej czy później musisz pomyśleć o tym, w jaki sposób je udekorować. Jednym z rozwiązań, pozwalających na nadanie wnętrzu unikalnego charakteru, mogą być np. płyty trawertynowe. Sam trawertyn jest materiałem, który był wykorzystywany już w starożytnym Egipcie i Rzymie. To z jego pomocą wykończono Koloseum!

Obecnie trawertyn kamień jest drugim najpopularniejszym zaraz po marmurze, materiałem wykorzystywanym do dekorowania wnętrz Jednak to nie wszystko, materiał doskonale nadaje się również do dekoracji zewnętrznych części budynków. Wykonuje się z niego między innymi płyty tarasowe ,elewacje, schody...

Trawertyn płytki - jak można je wykorzystać?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz oryginalnie udekorować ścianę? Trawertyn na ściany będzie doskonałym wyborem! Trawertyn doskonale sprawdzi się jako samodzielna ozdoba ścian, element większej kompozycji lub też akcent w postaci np. jednej linii płytek w łazience. Płyty tarasowe trawertyn pozwolą na ciekawe wykończenie otoczenia Twojego domu. Za pomocą elementów wykonanych z trawertynu można również wykonać oprawę kominka. Dodatkowo, trawertyn na ścianę może zastąpić standardowe płytki ceramiczne. Płytki trawertynowe można z powodzeniem wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu - łazience, kuchni, sypialni lub salonie.

Jakie właściwości cechują trawertyn?

Dlaczego trawertyn do dobry wybór? Płyty trawertynowe polecamy nie tylko ze względu na ich zachwycającą estetykę, ale również przez wzgląd na doskonałe właściwości omawianego materiału. Odporny na wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, trawertyn doskonale sprawdzi się jako posadzka, wykończenie blatu lub ozdoba ścian. Dodatkowo, wysoka odporność na wilgoć umożliwia wykorzystanie trawertynu jako materiału wykończeniowego w łazience. Również dzięki tej właściwości powstają płyty tarasowe oraz schody z trawertynu .

Trawertyn - cena zależna od licznych czynników

Jeśli chodzi o trawertyn, ceny są bardzo zróżnicowane. Trawertyn może bowiem przyjmować różne formy, odmienną grubość, czy kolor. Finalna cena produktu zależy więc od kilku czynników. Dokonujemy indywidualnej wyceny, ze względu na mocno zróżnicowane wymagania naszych klientów.

Jeśli jesteś zainteresowany trawertynowymi produktami, skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoje potrzeby oraz oczekiwania. Nasza firma posiada w swojej ofercie płyty trawertynowe o różnych wzorach. Nasze produkty są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Nie wymagają dodatkowej impregnacji i posiadają certyfikat jakości. Szeroka paleta dostępnych wzorów sprawia, że każdy z łatwością jest w stanie wybrać płytki odpowiadającego jego upodobaniom estetycznym.

W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy fachową poradą. Pomagamy w dokonaniu najlepszego możliwego wyboru.

 

#płyty tarasowe trawertyn

Nowości

Dane kontaktowe PL

Kontakt

Akropol
Biuro Obsługi : ul.Morgowa 83b 35-323 Rzeszów

tel: +48 17 857 76 66
e-mail: biuro@akropol.pl