Piaskowiec

Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Skała
Skała

Zwięzła, zwykle drobnoziarnista skała osadowa. Piaskowiec powstaje w wyniku lityfikacji (cementacji) piasku pochodzącego z wietrzenia skał za pomocą spoiwa. Budowa od drobno do gruboziarnistej, ziarna wielkości 0,1–2 mm. Barwa od białej i szarej, poprzez żółtą i jasnobrązową po zieloną, czerwoną, brunatną i czarną. Piaskowiec charakteryzuje się wysoką odpornością zarówno na czynniki naturalne, jak również działanie chemii i uszkodzenia mechaniczne. Kamień ten przede wszystkim wykorzystywany jest w przemyśle budowlanym jako materiał konstrukcyjny oraz do różnego rodzaju zdobień.

Piaskowiec można przetworzyć na najróżniejsze produkty na potrzeby budownictwa i wyposażenia wnętrz, o wymiarach pożądanych przez projektantów. Będąc materiałem jednolitym i łatwym w obróbce, może być wykorzystywany na nieskończenie wiele sposobów: od pokrycia ścian wewnętrznych i zewnętrznych po panele podłogowe i schody oraz parapety.

Piaskowiec i jego cechy charakterystyczne

Zastanawiasz się, jaki kamień na elewację swojego domu wybrać? Podoba Ci się piaskowiec i nie wiesz, czy warto się na niego zdecydować? W takim razie powinieneś wiedzieć, jakie cechy posiada ten materiał. Przede wszystkim należy pamiętać, że piaskowiec jest materiałem naturalnym, wolnym od chemicznych dodatków. Jego unikalny wygląd warunkowany jest przez sposób powstawania oraz skład mineralny. Jeżeli szukasz ekologicznego materiału, to piaskowiec zdecydowanie będzie strzałem w dziesiątkę! Dużą zaletą tego kamienia jest jego podatność na obróbkę oraz łatwość w kształtowaniu. Z powodzeniem można wykorzystać piaskowiec również jako dekorację tworząc elementy małej architektury.

Co ciekawe, niektóre odmiany piaskowca można polerować. Jeżeli interesuje Cię ten kamień skontaktuj się z nami. Podpowiemy, jaką odmianę piaskowca warto wybrać, żeby osiągnąć odpowiedni efekt. Pamiętaj, że omawiany materiał można na wiele sposobów modyfikować i przerabiać, stąd płyty z piaskowca wyglądają bardzo różnorodnie, mimo jednorodnej estetyki samej skały.

Kamienie piaskowiec - szeroka paleta dostępnych kolorów

Jak już wspomnieliśmy, piaskowiec jest materiałem naturalnym. Występuje w kilku barwach. Przede wszystkim w kolorach: beżowym, brunatnym i czerwonym. Na rynku można znaleźć piaskowiec kasztanowy, piaskowiec górski oraz inne odmiany piaskowca. Bez względu na to, czy interesuje cię piaskowiec w ogrodzie, czy też może szukasz czegoś do wykończenia elewacji, jesteśmy pewni, że bez problemu uda Ci się znaleźć produkt, pasujący do urządzanego przez Ciebie otoczenia.

 

#blaty piaskowiec

Nowości

Dane kontaktowe PL

Kontakt

Akropol
Biuro Obsługi : ul.Morgowa 83b 35-323 Rzeszów

tel: +48 17 857 76 66
e-mail: biuro@akropol.pl