Ogród

Ogród to namiastka natury w zasięgu ręki, wbrew pozorom nie służy on tylko do podziwiania – przede wszystkim to idealne miejsce do relaksu i oderwania się od codzienności. Aranżacje ogrodowe wykorzystują różne materiały, szczególnie efektowne są jednak kamienie. Czy sprawdzą się w każdym ogrodzie? Wiele zależy od samego surowca i źródła jego pochodzenia. Kamień w ogrodzie - o ile dobrze się go dobierze - to sposób na stworzenie harmonijnej i wyjątkowej przestrzeni.

Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Donica Verde Bamboo, Posadzka Kuru Grey
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Kuru Grey
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Nero Assoluto Extra
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Piaskowiec
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Piaskowiec
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Kuru Grey
Dodaj do ulubionych Usuń z ulubionych
Zebrano

Kamień w ogrodzie – na co zwrócić uwagę?

Kamień i ogród to idealny duet - z pomocą tego surowca można stworzyć wyjątkową przestrzeń. Sam wybór kamienia może jednak być niemałym wyzwaniem, na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim dobrze jest zacząć od określenia stylu całego ogrodu, to pomoże w dobraniu nie tylko rodzaju kamieni, ale również w zaplanowaniu ich umiejscowienia. Warto pamiętać, że w przypadku przestrzeni o klasycznym wyglądzie, w której króluje ład i symetria dekoracje z kamienia w ogrodzie powinny również mieć podobne cechy. Styl zbliżony do ogrodów angielskich oznacza bardziej naturalne rozłożenie kamieni, pozwala stworzyć ścieżkę albo chodnik z kamienia w ogrodzie lub wkomponować surowiec w postaci schodków.

Kamień w ogrodzie - aranżacje

Zdecydowanym plusem jest to, jak wiele możliwości daje kamień w ogrodzie, aranżacje wykorzystujące ten materiał są oryginalne, ale jednocześnie spójne. Niezależnie od tego, czy chcesz postawić na dekoracje z kamienia w ogrodzie, czy wolisz włączyć go do krajobrazu w postaci ścieżki lub chodnika – z pewnością doda on przestrzeni niepowtarzalnego uroku. Warto podkreślić, że kamień w ogrodzie idealnie dopełnia również kompozycje roślinne, wydobywa ich urok niezależnie od gatunku. Sprawdza się w każdym miejscu – efektownie prezentuje się na tarasie, czy jako element ogrodzenia. Świetne pomysły kamienne w ogrodzie nie kończą się jednak na tym - kamień można wykorzystywać dowolnie – m.in. jako granice rabat, obudowa grilla, czy element fontanny lub oczka wodnego.

Świetne pomysły kamienne w ogrodzie

Wyjątkowe wzory z kamienia w ogrodzie z pewnością urozmaicą każdą przestrzeń, a fakt, że można dowolnie rozplanować jego ułożenie, daje ogromne pole do popisu. Ilość wykorzystanego surowca również można dowolnie modyfikować - kamień ozdobny w ogrodzie może odgrywać kluczową rolę w całej aranżacji lub stanowić wyłącznie akcent. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, zadowolenie z efektu zależy w dużej mierze od jakości surowca. Nasza firma od lat specjalizuje się w obróbce kamienia naturalnego. Do asortymentu trafiają wyłącznie starannie wyselekcjonowane w miejscu wydobycia surowce odznaczające się odpowiednią kolorystyką i strukturą. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości maszyn obróbka jest staranna, a każdy detal dopracowany.

Nowości

Dane kontaktowe PL

Kontakt

Akropol
Biuro Obsługi : ul.Morgowa 83b 35-323 Rzeszów

tel: +48 17 857 76 66
e-mail: biuro@akropol.pl